Cam kumlama yapılmış paneller  , normal cam panellerin şeffaflığı olmadan en uygun ışık iletimini sağlayarak kullanım ve gizliliğin mükemmel kombinasyonunu sağlar.

Cam Kumlama
Cam Kumlama

İç mekanın görünürlüğünü kısıtlamak ve Cam panellerin şık görünmesini istiyorsanız, Cam kumlama  tasarımı sizin için doğru seçimdir. Kumlanmış cam paneller, onları diğer panellerden ayıran ve çok çeşitli renk şemalarını ve mimari stilleri güzel bir şekilde vurgulayan benzersiz bir görsel çekicilik de yaratır.

Camın kumlanmasından daha fazla güzellik, zerafet, zenginlik ve kalıcılık veren hiçbir şey yok. Cam içine kumlama, grafiğin sağlam, zengin ve nefes kesici olmasını sağlamak için camın doğal rengini ve dokusunu ortaya çıkarır. EMR Reklam herhangi bir tasarımı camda kumlayabilir. Bütçenize ve genel estetik hedefinize dayanarak, hafif yüzey donmasından, yarı tonlamaya, çok seviyeli derin oymaya kadar her şeyde uzmanız.

Cam kumlama, dağlama, oymacılık ve donma

 

Cam KumlamaFolyo Kaplama Fiyatları

Kumlama, bir ortamın (kumun) bir hortumdan basınçlı hava yoluyla çok yüksek bir basınç ve hızda zorlandığı ve cama vurulduğu bir işlemdir. Kum cama çarptığında cama mikroskopik çizikler yapar. Patlamaya devam ettikçe, bu çizikler daha da büyür ve birbirine yaklaşır, sonunda alan doldurulur ve buzlu bir alan oluşur.
Günümüzde alüminyum oksit, silisyum karbür, kum ve diğer kumlu malzemeler gibi çeşitli malzemeler  kumlamada farklı etkiler elde etmek için kullanılmaktadır.

Cam aşındırma

Aşındırma teknik olarak cama hidroflorik (sp) asidin uygulandığı kimyasal bir işlemdir. Bu kimyasal camla temas ettiği sürece, asit camı yakar ve cam “kazınmış” veya buzlu olur.

 

Buzlu cam

Cam Folyo Baskı
Cam Folyo Baskı

Buzlanma, sadece kumlama veya dağlama işleminden veya buzlu görünümlü bir film kullanılması durumunda elde edilen genel görünüm veya etkidir.

 

 

 

 

Cam Oymacılığı

Cam Kumlama
Kumlama işlemi sırasında, ağızlığı istenen yerlerde daha uzun tutarak, istenen bir etkiyi elde etmek için camın içine daha derin bir şekilde püskürtülerek oymaya devam edilir.

Pek çok cam sanat eserinde bu oyma birçok aşamada gerçekleştirilebilir, böylece gerçekten 3 boyutlu ve zengin görünen parça için birden fazla derinlik oluşturur.

 

Çeşitler hakkında detaylı bilgi için Anadolu Üniversitesi kaynagını okuyabilirsiniz.

Uygulama alanları

Kumlanmış cam panellerimiz aşağıdaki cam uygulamaları için idealdir:

  • Cam Duvarlar ve Giydirme
  • Ofis Muhafazaları
  • İç Kapı
  • Mobilya Bileşenleri
  • Ofis Bölümleri
  • Aksan Duvarlar

EMRREKLAM olarak , ilk telefon görüşmesinden itibaren vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek bizim rolümüz olduğuna inanıyoruz. Tasarım deneyiminizi mümkün olduğunca zahmetsiz ve şaşırtıcı sonuçlarla elde etmek için çalışıyoruz. Çalışmak ve bir sonraki vizyonunuzu tasarlamak için sabırsızlanıyoruz.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bizi arayın veya e-posta gönderin. Cam Kumlama