DİJİTAL BASKI

Araç Kaplama Hizmeti

Araç kaplama hem reklam sektöründe hem de özel tercihler sebebi ile çok kullanılan br metottur ki bunun en büyük nedeni kullanımının rahat uzun ömürlü ve maliyetinin düşük olmasıdır. PVC esaslı bir malzemedir. Folyo, başka bir malzemeye ihtiyaç duymaksızın birçok yüzeye yapışması nedeniyle çok tercih edilmektedir.

Bölgesel Logo uygulaması

Otomobil kaplamaları ve özel otomobil grafiği, son birkaç yılda çok hızlı bir şekilde artmaktadır. Sonuç olarak, birçok matbaa, müşterilerine araç giydirme seçenekleri sunarak sektörde yer edinmeye çalışıyor.

Ancak, araba kaplamaları, matbaanın yaptığı kartvizitler, el ilanları veya broşürler gibi değildir.

Yüksek kaliteli araba giydirmeleri, birçok farklı alanda deneyim ve bilgi gerektirir;

  1. Dizayn
  2. Malzeme
  3. Üretim
  4. Hazırlık
  5. Kurulum
  6. Yükleme sonrası

Bu kategorilerin her birine bir göz atalım:

Dizayn

Arabanın yüzeyi düz değildir. Tasarımcı, görüntünün veya mesajın parçalara ayrılmadan veya dilimlenmeden, belirli bir araca tam olarak uyacak bir araç kaplama tasarımı oluşturmak için en son araç şablonları gibi doğru araçlara sahip olmalıdır.

Bir giydirme tasarlanırken, aracın her açısı, boşluğu ve eğrisi dikkate alınmalıdır. Bu unsurların göz ardı edilmesi, okunması ve anlaşılması kolay olmayan bir araba kaplama tasarımına neden olacaktır. Ayrıca şirket imajınızı da olumsuz etkileyecektir.

Malzeme

Piyasada Birçok yüksek ve düşük kaliteli vinil üreticileri mevcut . Yıllardır etrafta olan ve en iyi araba kaplama vinilini sunan en iyi marka adları: 3M , Avery , Oracal ve Arlon gibi.

Vinil ve üst kaplama malzemesinin kombinasyonu da son derece önemlidir. Birçok mağaza 3M vinil kullanabilir , ancak maliyeti azaltmak için ucuz Laminat kullanabilir , buda erken solmasına neden olacaktır.

Üretim

Mükemmel bir tasarıma  ve iş için en uygun materyali seçmiş olabilirsiniz .Tasarımınızı vinil üzerine basmak için  geniş formatlı bir dijital yazıcı kullanmak, evde ya da ofiste kullandığımız bir HP ya da Brother yazıcı kullanmak kadar basit değildir, bir çok üretici mürekkebini tam olarak ayarlayamadığı için renklerde donukluk ve baskıda gözün çok az seçebileceği küçük deformelerle karşı karşıya kalır.

Kurulum

Malzemelerin bir araç kaplamasında çok önemli bir rol oynadığını görebildiğiniz için, en iyi tasarıma ve en iyi görsele sahip olabilirsiniz ancak yanlış malzemeyle kaplamanız uzun süre dayanmaz ve solmaya başlar.

Kaplamaya Hazırlık

Tasarım Araç Kaplama

Bir aracı giydirmenin en çok zaman alan kısmı hazırlık sürecidir. Bu, montajcının% 100 temiz ve araç yüzeyinde slikon ve benzeri malzeme olmadığından emin olmak için aracınızın yüzeyinin her santiminden ve aynı zamanda hava şartları, çatlaklar, çamurlukların altını incelemesi ve temizlemesi gereken yerdir.

Otomobil bir gün önce yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Herhangi bir balmumu kalıntısının giderildiğinden emin olmak için aracı tamamen silmek için özel çözelti kullanılır. Daha sonra, alkol kullanıldığında, balmumu uzaklaştırmak için kullanılan çözeltinin çıkarıldığından emin olmak için araç silinmelidir (aksi halde vinil yapışkanını etkiler).

Geride kalan en küçük kir, vinil yapışkanının bozulmasına ve kısa bir süre sonra yüzeyden kalkmasına neden olabilir. Küçük bir kalkma, suyun kaplamanın altına girmesine ve sonunda tüm kaplamanın bozulmasına neden olacaktır.

Araç Folyo Kaplama

Bu, bir araba kaplamanın son fakat en az önemli adımıdır.

Deneyimli ve motive olmayan bir yükleyici kaplamayı  yaparsa önceki başlıklarda anlattığımız tüm faktörler tamamen tahrip olabilir.

Herkes bir kaplamayı takmanın kolay olduğunu düşünüyor, sonuçta bu dev bir etiket … Yanlış. Bir sargı kurmanın doğru yolunu öğrenmek sayısız saatlerce ve çok fazla boşa harcanan malzeme ve para gerektirir.

Farklı malzemeler farklı davranır ve bu nedenle montajcının çeşitli medyalarla ilgili geniş deneyime sahip olması gerekir.

EMR Reklam da kullanılan malzemeden tasarıma , işçilikten kuruluma kadar olan tüm süreçler titizlikle yapılmaktadır.

Araç Giydirme seçenekleri

Reklam amaçlı uygulamalar

  • Bölgesel Logo uygulaması

Aracınızın kapı yada belirli bölgesine dijital baskılı logo uygulamaları yapılır .

  • Komple Araç Reklam giydirme

Aracın tamamı belirlenen reklamlarla kaplanır , iletişim bilgileri, logo ve karar verdiğiniz temsili ürünleriniz tasarımda aracın belirlenen yerlerine yerleştirilerek , nihai karar verilir ve üretime geçilir, aracınız komple kaplanır .ve araç vergileri ve izinleri gibi yasal gereklilikleri yerine getirmeniz ve araç reklamını ruhsata işletmeniz gerekir.

  • Ticari Araç Kaplama

Hafif ve Ağır ticari araçlarınız belirlediğiniz ürün ve şirket bilgilerinizle kaplatarak hem  firmanızın reklamını yapacak hemde aracınızın dış kaportası daha korunmalı şekilde yolculuk yapacaksınız.

  • Gemi Uçak gibi daha büyük Ulaşım yada taşıma araçlarının reklam giydirmesi

Daha büyük ulaşım araçlarının hem dış hava şartlarından korunmasını sağlayacak hemde ister şirketinizin, ister dışarıdan alınan reklamların giydirilmesi.

Tasarım Araç Kaplama

Aracınızın istediğiniz renkte ve görsellerle kaplanması

Araç Kaplama fiyatları

Folyo kaplama, aracın dış etkilerden korunması, boya hatalarının ve çiziklerin saklanması veya tamamen
zevke bağlı olarak otomobilin dış yüzeyinin kaplanması işlemidir. Kapı, motor kaputu ve bagaj kapağı içleri haricinde, üzeri boyalı, vernikli ve pürüzsüz tüm yüzeylere uygulanabilen bu işlemin avantajları çoktur.

EMR Reklam İstanbul İkitelli’de ki merkezimizde rekabetçi fiyatlarımızla,  profesyonel ekiplerimizle, titizlikle yaptığımız uygulamalarla sizlerleyiz .