Folyo Baskılar
Temmuz 11, 2020
Kumlama Folyo Uygulamaları
Temmuz 11, 2020

Fotoblog-Gergi Tavan

Gergi tavan estetiği ya da özgün tavan tasarımına sahip mekanlar oluşturmak adına gergi tavan, sınırsız alternatifler sunmaktadır. Uzmanlığımız olan gergi tavan uygulamalarıyla pek çok gergi tavan modelleri hazırlamakta; barisol gergi tavan, gergi tavan kaplama ürün ve montaj hizmetleri vermekteyiz.

Gergi Tavan Özelikleri

Gergi tavan için kullanılan malzeme barrisol adında esnek ve ısıtılarak her şekle girebilen tutuşmaz bir malzemeden üretilmektedir. Baskıda kullanılan malzeme %100 Alman menşeili malzeme olup Endüstriyel UV barisol baskı makinesinde  sağlığa zararsız ve kokusuz boya ile işlem yapılmaktadır. Baskı renginde solma olmaz, bakım gerektirmez. Temizlenmesi oldukça kolay olup ıslak bez veya kimyasal deterjanlar ile temizlenebilir. Yanmaz, tutuşmaz malzemeden üretilmiş olup sudan ve nemden etkilenmez. Isı ve ses yalıtım özelliğine sahiptir. Metrekare başına 200 gram ağırlığa sahiptir.

Gergi tavan montajı uzmanlık gerektiren titiz bir çalışma sonucudur. Uygulama yapılabilmesi için alçıpan plakalardan derinliği olan ters havuz şeklinde yer yaptırılmalıdır veya uzman ekiplerimizce yerinde yapılacak inceleme sonucu tavanda aşağı doğru derinlik verilerek duvara da monte edilebilmektedir. Barisol adındaki gergi tavan malzemesi ölçüye uygun olarak üretilmekte ve montajı uzman ekiplerimizce çevreye kirlilik ve rahatsızlık vermeden kısa sürede tamamlanmaktadır. İstenildiği zaman sökülüp geri takılabilir. İsteğe bağlı olarak çözünürlük kalitesi yüksek olması şartıyla kişiye özel resim baskıları da yapılabilmektedir. Gergi tavan sistemlerinin her alanda uygulanması mümkündür. Bina girişleri, Ev, ofis, düğün salonları, AVM, cafe, market vb. birçok yerlerde uygulama yapılmaktadır. Evlerinize, işyerlerinize ve görsellik ve estetik katmak istediğiniz tüm mekanlara gergi tavan sistemini uygulayabiliriz.

 

Gergi Tavan Fiyatları

Konusunda uzman ekiplerce verilen gergi tavan ürün ve montaj hizmetlerinde; metrekare bazlı fiyatlandırma esas olarak alınmaktdır. Ancak metrekare birim fiyat çalışması yapılırken, pek çok etken göz önüne alınmakta ve gergi tavan fiyatları en uygun şekilde sunulmaktdır.Bu çalışmada; yani, gergi tavan fiyatları tespitinde göz önüne alınan başlıca konular ve maliyetler şu şekilde sıralanabilir;

Uygulaması yapılacak projenin büyüklüğü ve kapsamı; gergi tavan fiyatları oluşturma aşamasında oldukça önem taşımaktadır. Fiyat hesaplaması açısından; bir ev ile kompleks bir yapının maliyetleri aynı olmamaktadır.

Kullanılması istenen malzeme özellikleri ve tercih edilecek gergi tavan modeli. Gergi tavan uygulamalarında; özel lake kumaş kaplamadan aydınlatma dahil ışıklandırmalı modellere kadar faklı görsellik sağlayacak çok geniş bir model skalası bulunmaktadır. Bu nedenle hepsi için farklı farklı fiyatlamalar söz konusu olmaktadır.

Proje durumuna göre; görev alacak ekip ya da eleman sayısı, proje bitiş tarihi için belirtilen sürenin uzun ya da kısa olması gibi benzeri etkenler de gergi tavan fiyatları oluşturulmasında önemli rol oynayan ve hesaba katılan hususlardır.

Müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet sunmak en önemli hedefimizdir. Bu nedenle; gergi tavan fiyatları oluşturma konusunda, müşterilerin istek ve bütçelerini zorlamayacak planlar sunmaktayız.

Gergi tavan uygulamalarıyla ister yaşam alanı olsun ister iş alanı, ister sağlık ve spor tesisi olsun ister bir kütüphane; her mekan mevcut halinden çok daha çekici ve keyif verici hale gelmektedir. Hayallerin duvar ve tavanlara yansımasını sağlayan gergi tavan modelleriyle mekanlar çok daha dinamik bir hale gelmektedir.

Yeni teknikler ve malzemeler sayesinde, her mekanda sorunsuz uygulama imkanaolan gergi tavan uygulamasının ne olduğunu ifade etmek gerekirse; mevcut tavana, projeye uygun şekilde hazırlanan profillerin sabitlenmesi ve bu profillerin çeşitli malzeme ve materyallerle kaplanması ya da giydirilmesidir. Bu işlem gergi tavan modelleri olarak isimlendirilse de, benzeri türde işlemler firmamızca tüm duvarlar için de uygulanabilmektedir.

Gergi tavan ya da ikitelli gergi tavan olarak da ifade edilen bu uygulamalar sayesinde; tavan kişiselleştirilebilmekte ya da binanın fonksiyonuna özel tasarım ve görsel zenginlik oluşturulabilmektedir. Aynı zamanda, gergi tavan işlemi ile, tavan bölgesinden geçen elektrik kabloları, tesisat boruları gibi düzeneklerin kamufle edilmesi sağlanmaktadır. Düzenlenecek gergi tavan modelleri ile;

istanbul gergi tavan için özgün tasarım çalışmaları yapılabilir ve uygulanabilir. Mekanın etkileyiciliği büyük oranda arttırılabilir. Mekândan görsel ve estetik bütünlük kolaylıkla oluşturulabilir. Mekanda, gergi tavan için uygulanabilen üç boyut özellikli tasarımlar ya da özel ışıklandırma sistemleri sayesinde derinlik algısı farklılaştırılabilir.

Aynı zamanda, mekâna çok fazla katma değeri olan gergi tavan uygulamaları sayesine; renksiz, varlığı bile fark edilmeyen duvar ve tavanlar mekanın en güzel alanı haline gelmektedir. Ve tüm bunlar oldukça ekonomik şekilde yapılabilmektedir.

Gergi Tavan Çeşitleri

Tavanlara yapılan gergi tavan kaplama malzemeleri; gergi tavan modelleri ve özelliklerine göre değişse de en yoğun kullanımda olanları;

Alüminyum profiller ve düzenekler. PVC esaslı ve ısıyla şekillendirilebilecek esneklikte olan ürünler. Özel kaplama kumaşları ya da dijital baskı uygulanabilir malzemeler şeklinde sıralanabilir. Tüm bu malzemelerin hafif ve kolay işlenebilir olması, bütün gergi tavan projenin hayata geçirilmesini kolaylaştırmaktadır.

Kullanılan malzeme özelliği gereği gergi tavan kaplama malzemeleri;

Su ya da nemden etkilenmez.

Alev almayan özelliktedirler, çatlama, kırılma ve dökülme yapmalar.

Hafif ve tavana yük bindirmeyecek özellikte olup, taşıma ve montajı kolaydır. Gerektiğinde sökülüp başka alanda da tekrar kullanılabilirler.

Esnek olma özellikleri sebebiyle, istenen her form ve şekle sokularak kullanılabilirler.

Özel bir bakım gerektirmediğinden; boya ya da yenileme gerektirmez ve temizlikleri kolaydır.

Gergi Tavan M2 Fiyatı

Tavanlar için barisol gergi tavan m2 fiyatı, gergi tavan kaplama ve gergi tavan modelleri çalışması ya da uygulamaları kolaylıkla yapılabilmektedir.

En fazla gergi tavan kaplama ya da barisol gergi tavan uygulamasının görüldüğü mekanlar şunlardır;

Kültür merkezleri ya da konferans salonları

Sergi ya da sanat galerileri, fuar alan veya binaları

Restoran, rekreasyon binaları, spor ve gergi tavan m2 fiyatı sağlık tesisleri, düğün salonları

Sinema salonları, otel ve konaklama tesisleri, mağaza ve alışveriş merkezleridir.

Gergi Tavan ve Duvar Modellerimiz

Gergi tavan ve duvar uygulamalarında; yani barisol gergi tavan işleri ve gergi tavan modelleri için oldukça geniş bir yelpazede hizmet sunmaktayız. Bu sayede; hayalleri ya da projeleri duvar ve tavanlarda gerçeğe dönüştürebilecek farklı örnekler sunmaktayız. Bunları birkaç başlıkta toplamak gerekirse;

  • Dijital baskı ve üç boyutlu barisol gergi tavan projeleri
  • Gece, gündüz ya da doğa temalı gergi tavan için projeler

Özel çizim ya da illüstrasyon projeleri ya da hazır tasarımların uygulanması talep edilen projeler

Farklı tablo, portre ve görsel içerik projeleri şeklinde sıralanabilir.